SOCIAL MEDIA

#2 tvarkom namus
VIRTUVĖ | vaistų stalčius

2020/12/04

 


Praeitame įraše iš serijos 'TVARKOM NAMUS' dalinausi rezultatu kaip pavyko suorganizuoti sausus produktus virtuvėje... Na, o šįkart noriu pasidalinti kaip pavyko suorganizuoti vaistus esančius namuose, kodėl juos išviso norėjau suorganizuoti ir kodėl rekomenduoju absoliučiai visiems, bent jau vaistus namuose laikyti surūšiuotus, tvarkingoje ir svarbiausia - vaikams nepasiekiamoje vietoje. 

Kodėl rekomenduoju organizuoti vaistus?
Kuomet vaistai yra suorganizuoti ir surūšiuoti, kiekvienas lapelis ar dėžutė turi savo vietą, todėl surasti ieškomus medikamentus bus kur kas greičiau! Taip pat jie nepasimes, kažkur nebus pasislėpę ir nelauks savo galiojimo datos pabaigos... Beje, tvarkingai laikomi vaistai valgyt neprašo ir tokiu būdu kur kas greičiau pamatysite kokių vaistų galbūt pritrūkote ir reikia nusipirkti šiek tiek daugiau.

 Kaip organizuoti vaistus?
Tikriausiai tai priklauso nuo kiekvieno asmeninių poreikių... Pas mus namuose nėra žmonių, kurie vartotų spec. medikamentus, tad vaistai kuriuos turime yra tradicinei ir tikriausiai pas visus namuose randami... Vaistai nuo skausmo, gripo, pleistrai ir kiti velniai... Tai va taip juos gražiai ir surūšiavau... Į stalčius patalpinau plastikines dėžutes į kurias sudėjau vaistus pagal jų paskirtinis. Vienoje dėžutėje viskas, kas gali padėti įveikti gripą, peršalimą, skaudančią gerklą... Kitoje - vaistai nuo skausmo ir angliukai, kadangi paskutiniu metu dažnai susiduriu su kylančiomis rūgštimis - tad ten pat laikau ir Rennie dėžutę... Pačiame stalčiaus gale yra 'pirmosios pagalbos' reikmenys... Tokie kaip pleistrai, dezinfekcinės servetėlės, bintas ir t.t... Na, o už jos yra naujos - nepradarytos dėžutės, kurios gražiai sudėtos, kad galėčiau matyti ką turiu ir ko ne... Taip pat, jei gerai įsižiūrėsite į nuotrauką, tame pačiame vaistų stalčiuje taip pat laikome ir įvairius tepaliukus, kurie naudojami skirtingoms situacijoms pataisyti... Tai tiek apie organizavimą... 

Mano patarimai organizuojant jūsų vaistinėles:
💊 Nepamirškite patikrinti visų vaistų galiojimo datos... Betvarkant savo vaistų stalčių - teko atsikratyti begale vaistų, kurie tiesiog nebėra tinkami vartojamui... Taip pat, noriu priminti, jog vaistai nėra tinkami išmesti į šiukšliadėžes, tad geriausia būtų sudėti vaistus, kurių neketinate vartoti į atskirą maišiuką ir nunešti į artimiausią vaistinę. Vaistininkai privalo pasirūpinti, jog tokio tipo atliekos būtų sunaikintos tinkamai. 
💊  Susidėliokite juos pagal paskirtis (kaip kad padariau aš) arba pagal kūno vietas, ar vartojimo dažnumą. Svarbiausia juos susidėlioti taip, kad aiškiai matytumėte kiek turite ir ar reikia pasipildyti ar ne. 
💊 Asmeniškai aš, laikau juos virtuvėje, tačiau kad ir kur juos nuspręsite sandėliuoti - užtikrinkite, jog medikamentai neturi tiesioginio kontakto su saulės šviesa ir yra vaikams nepasiekiamoje vietoje. Kodėl vaistų organizuotumas yra toks svarbus (bent jau man)?
Užaugau namuose, kuriuose turėjome 'vaistų stalčių' sekcijoje. Vaistai visuomet buvo sudėti tvarkingai, aukščiausiame stalčiuje, kurį sugebėjau atsidaryti tik gerokai ūgtelėjus... Mačiau tokį pavyzdį, visuomet žinojome kur kas padėta ar nekilo jokių problemų. Tokios politikos noriu laikytis ir savo namuose. Nenoriu praleisti daug laiko sukdama smegenis, jog neturiu jokių vaistų nuo skausmo ir tik dėl to, kad stalčius yra netvarkingas - neradus nė vienos paracetamolio tabletės bėgti į vaistinę pirkti naujos pakuotės... Mėgstu rasti tai ko ieškau greitai ir matyti akivaizdžiai ar reikia pasipildyti vaistinėlės atsargas... Juk užpuolus apatinių vožtuvių atsivėrimui - kiekvienas nori turėti smektos ar angliuko, kuris padėtų pataisyti situaciją...

Papasakokit ar jūs mėgstate organizuoti savo vaistinėles ir kaip tai darote! Lauksiu jūsų komentarų...


Rašyti komentarą

Instagram