SOCIAL MEDIA

Kas slepiasi dantų pastoje?

2020/08/30Dažnai taip nutinka, kad net nesudvejojame, kuomet renkamės dantų pastą... Griebiame iš parduotuvės lentynos pirmą pasitaikusią, su gerai žinomu, skambiu vardu ir nesukame sau plaučių dėl pasekmių, naudos ar netgi žalos! Todėl šiandien norėčiau pasidalinti informacija ir patirtimi, kurią turiu sukaupus! Nekantrauju pasidalinti patarimais, pagal ką vadovaujuosi pirkdama dantų pastą sau ir namiškiams.


Apie dantukus ir burnos priežiūrą turiu ką papasakoti, nes keletą metų buvau apdovanota metaline šypsena ir nešiojau breketus. Todėl, burnos higiena buvo itin svarbi ir aktuali! Visu tuo laikotarpiu, išsiaiškinau, kad dantų pastos gali būti skirtingų tipų, kaip kad ne tik higieninės, kurias naudojame visi kiekvieną dieną, tačiau gali būti ir specializuotos: profilaktinės, kurios apsaugo dantukus nuo karieso, dantenų ligų arba gydomosios, kurių sudėtyse yra antibakterinių medžiagų...


Dantukus prižiūrėti pasidarė labai lengva, kuomet pakeičiau valymosi įpročius ir nebeperku visiems gerai žinomų dantų pastų... Kuo sudėtis paprastesnė - tuo mieliau ir geriau naudoju produktą... Labai pamėgau koncentruotus produktus, kurių nereikia naudoti daug... Ir labai paprastai kiekybę pakeičiau į kokybę!


Blogus įpročius, pakeičiau gerais!
❌ Nustojau brūžinti dantis skersai ir išilgai, vienu žodžiu - belekaip! Nes iš to efekto jokio, o ir ne kažkas išsivalo tokiu būdu... Užuot taip dariusi, pradėjau dantukus valyti sukamaisiais judesiais visus po vieną ir visus kartu - švelniai, lėtai ir užtikrintai!
❌ Nustojau pirkti spalvotas dantų pastas, nes tai tik bereikalingos medžiagos dantų pastos sudėtyje.
❌ Pradėjau domėtis ar produktas yra ekologiškas - draugiškas aplinkai ir gyvūnams. Kuo toliau, tuo labiau renkuosi mokėti daugiau, tačiau bent tokiu būdu prisidėti prie aplinkos saugojimo. Pasauly pakeisime pradėję nuo savęs!!!
❌Pradėjau naudoti mažiau žinomas įmones, kurios dar nesugadintos reklamos ir teikia gerus produktus, orientuojasi į klientus, aplinką ir kokybę!
❌ Supratau, jog gera dantų pasta, ne visada turi gerą skonį ir kvepia mėtomis!!! Kuomet turėjau didelių problemų su kraujuojančiomis dantenomis, vienintelė išeitis buvo Parodontax produkcija, kurioje buvo visko ko tik nori, tačiau tikrai ne mėtų ir gaivaus kvapo... Atsimenu pykindavo pagalvojus, jog reikia eit valytis dantis, tačiau tai buvo mano vaistas numeris vienas!


Šiandien kviečiu paskaitinėti dantų pastos sudėtis, kurias naudojau šios vasaros metu... Galbūt ne visus, tačiau daugelį ingridientų galite rasti ir kitose burnos higienos priemonių sudėtyse, tačiau šiuo įrašu pasidalinsiu kas slepiasi už kiekvieno ir ne visiems suprantamo pavadinimo!


Taigi, šios vasaros metu dantukus lepinau ALOE VERA linijos dantų pastomis... Viena yra su anglimi ir B12 vitaminu, o kita - tiesiog su alijošiumi... 


Kodėl jos man patinka?
🖤 Praeityje turėjau paradontozės simptomus - kas nežinot tai siaubinga diagnozė jaunam žmogui ir nemalonius pojūčius sukeliantis gydymo procesas. Pasekmės kartais yra jaučiamos ir iki šiol... Jautrios dantenos ir lengvas kraujavimas dantų valymo metu - patapo absoliuti kasdienybė, kuri priverčia rinktis dantų pastas akyliau... Todėl labai apsidžiaugiau, nes šios dantų pastos nedirgina mano dantenų ir neskatina kraujavimo!
🖤 Žinot tokį 'rytinio paho' dvelksmą? Net ir išsivalius dantis iš vakaro, kartais būna jausmas, jog visą naktį elfai pokštus krėtė ir rytinis kvapas iš burnos ne vienas geriausių - šios dantų pastos pagalbą turiu gerą kvapą rytais!!! Didelis pliusas gamintojams.
🖤 Produkto skonis šiek tiek saldus ir ta mėta nėra tokia aštri, kad net užpakalį degina... Tad manau, jog ši pasta puikiai tinka ne tik suaugusiems, tačiau ir vaikams!
🖤Produktas yra koncentruotas, užtenka mažuliuko žirnio pastos ant dantų šepetėlio norint išsivalyti dantukus!


Kodėl jos man nepatinka?
🖤 Dantų pastos su anglimi ir B12 vitaminu viduje, neradau jokios anglies, o tik jos pigmento! Kelia šiek tiek abejonių ar ten tos anglies iš ties yra ir ką ji daro, tad puiki galimybė pagilinti žinias būtent šioje sferoje.


Kuo jos skiriasi?
🖤 Vienintelis skirtumas yra tai, jog dantų pasta su alijošiumi savo sudėtyje neturi šių ingridientų: aroma (aromatas), cyanocobalamin (cianokobalaminas), aloe barbadensis leaf juice (tikrojo alavijo lapų sultys) (tačiau vietoj to turi konentruotą alijošių), lactic acid (pieno rūgštis, sodium benzoate (natrio benzoatas)C177266 - aktyviosios anglies pigmentas.


Dantų pastų sudėtis!!!
✔ Glycerin (glicerinas) - į ekologiškas dantų pastas dedama įvairių naturalių eterinių aliejų ir kitų augalinių medžiagų,o kaip konervantai naudojami alkoholis, druska ir augalinis glicerinis.
✔ Hydrated silica (hidratuotas silicio dioksidas) - kur kas švelnesnis ir saugesnis abrazyvas (šlifuoklis).
✔ Sorbitol (sorbitolis) - natūralus cukraus pakaitalas, gaunamas iš augalinių šaltinių. Apsaugo nuo dantų ėduonies.
✔ Cellulose gum (celiuliozės guma) - tirštiklis, kuris yra išgautas iš augalinio pluošto.
✔ Discalcium phosphate (dikalcio fosfatas) - stiprina dantenas ir emalį, saugo nuo dantų akmenų susidarymo ir ėduonies.
✔ Sodium lauryl sulfate (natrio laurilsulfatas) - skirtas kosmetinėms putoms susidaryti, tačiau nerekomenduojama žmogui, kurio burnoje yra opų...
✔ Aroma (aromatas) - kiekvienose dantų pastose randamas ingridientas. Dažniausiai tai būna gaivūs, mėtiniai kvapai.
✔ Menthol (mentolis) - neturi jokių šalutinių poveikių, tačiau nerekomenduojama naudoti homeopatinio gydimo laikotarpiu.
✔ Sodium saccharin (natrio sacharinas) - saldiklis, kuris savo sudėtyje neturinti cukraus.
✔ Titanium dioxide (titano dioksidas) - suteikia dantų pastai matinį efektą.
✔ Potassium sorbate (kalio sorbatas) - tai balta medžiaga, kuri labai gerai tirpsta vandenyje. Ji efektyiai veikia kaip konservantas ne tik higienos priemonėse, bet ir maisto produktuose ar vyne.
✔ Allantoin (alantoinas) - skatina dantų regeneraciją, ypatingai tinka žmonėms, kurie turi jautrias ir kraujuojančias dantenas!!!
✔ Cyanocobalamin (cianokobalaminas) - vitamino B forma, naudojama vitamino B12 trūkumui gydyti.
✔ Aloe barbadensis leaf juice (tikrojo alavijo lapų sultys) - padeda išlaikyti nepriekaištingą dantų, bei burnos higieną.
✔ Lactic acid (pieno rūgštis) - padeda išvalyti dantukus, bei atsikratyti užsilikusiomis apnašomis.
✔ Sodium Benzoate (natrio benzoatas) - dar žinomas kaip konservantų veteranas E211, dažnai sutinkamas burnos higienos priemonėse...
✔ C177266 - aktyviosios anglies pigmentas.


Kuri, man asmeniškai, patinka labiau?
🖤 Mano favoritė ir numeris vienas kol kas yra ta žalioji dantų pasta su 50% alijošiaus... Net jeigu jos ir abi puikiai atlieka savo funkciją... Asmeniškai, žaliosios dantų pastos sudėtis yra be įvairių 'mandrų' ingridientų, o tai suteikia pasitikėjimo jausmą produktui, nes yra daugiau dėmesio skirta kitiems, naudingiems ingridientams.


Kur galėčiau įsigyti?
Šias dantų pastas galite įsigyti elektroninėje parduotuvėje, apie kurią ateity bus ir daugiau įrašų, tad nepamirškite pasekti Story Taimo tinklaraščio Facebook platformoje ir apie viską sužinoti pirmi!

Kokia kaina?
13,70 svarų arba eurų už dantų pastą klientams, tačiau yra galimybių įsigyti pigiau apie kurias parašysiu kitą kartą!


Papasakokite, kokias dantų pastas naudojate jūs ir į ką atkreipiate dėmesį jas pirkdami?


2 komentarai :

  1. Anglis dantų pastoj nėra geras dalykas, kadangi anglies dalelės braižo emalį ir ilgainiui kenkia dančiui, jis tampa jautresnis, pažeidžiamesnis, lengviau dažosi nuo maisto. Anglis (ir visos kitos "balinančios" pastos) yra tik reklaminis triukas, dantį balina tik vandenilio peroksidas :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Geras! Šito tikrai nežinojau!!! Labai ačiū už daugeliui naudingą komentarą, dabar žinos ir kiti ❤

      Panaikinti

Instagram